Jak zastąpić utraconą osobę?

Utrata bliskiej osoby to jedna z najgorszych sytuacji, jaką sobie można w życiu wyobrazić. Portal randkowy przychodzi wtedy na pomoc i niedługo po śmierci partnera czy partnerki można poszukać kogoś dla wypełnienia pustki w sercu. Sęk w tym, że takiej pustki zapełnić się nie da. Jest to złe podejście.

Każda miłość jest wyjątkowa

Nie jest prawdą, że każdy na świecie ma drugą połówkę i musi ją odnaleźć. Związki się buduje, nie odnajduje. Wymaga to wysiłku, a randki internetowe to tylko początek drogi. Każdy związek jest inny i my jesteśmy inni w zależności od tego, z jaką osobą się wiążemy.

Wdowy i wdowcy często wychodzą z założenia, że portal randkowy pozwoli im znaleźć osobę na miejsce tej, którą stracili. Nową wersję męża czy żony. Niestety, jest to całkowicie niemożliwe, a działania z takim założeniem będą bardzo szkodliwe tak dla osoby szukającej, jak i dla osób, które na anonse odpowiedzą.

Rozpocznie się bowiem niekończące się poszukiwanie osoby, która po prostu nie istnieje. Nie uda się uniknąć ciągłego ranienia nowej partnerki. Dlatego jeśli nie jesteśmy jeszcze zdolni do stworzenia nowej miłości i zbudowania sobie życia na nowy sposób, warto jest wstrzymać się z nowymi znajomościami, bo nie będą one udane.