Nasze otoczenie nie akceptuje partnera/partnerki?

Kiedy znajdujemy sobie drugą połówkę poprzez tak zwane kanały klasyczne, czyli na przykład zaczynamy się umawiać z kolegą siostry, włączenie takiej osoby do naszego życia jest zazwyczaj dość proste.

Kiedy jednak nasza nowa druga połówka została poznana na portalu randkowym, bywa z tym trochę gorzej. W klasycznych przypadkach też oczywiście pojawiają się ostre konflikty, ale tutaj chodzi raczej o sytuacje, w których nasi przyjaciele i rodzina dają odczuć nowej osobie, że jest ciałem obcym. Jak sobie z tym poradzić?

Najlepiej nie pogarszać sytuacji

Randki internetowe są sposobem na poszerzenie swoich horyzontów i wyjście poza typowe schematy, co często oznacza, że trafimy w grupę osób, która jest nietypowa dla naszego środowiska.

Musimy zrozumieć, że ludzie zazwyczaj zamykają się w towarzystwie osób podobnych do siebie i potem to towarzystwo jeszcze bardziej równa do wspólnego mianownika. Ktoś nowy zawsze ma status ciała obcego i trzeba sobie jakoś poradzić z zaadaptowaniem tej osoby.

Najlepszą strategią bywa po prostu ignorowanie problemu, ponieważ wszelkie próby narzucania czegokolwiek tylko pogarszają sytuację. Ludzie się przyzwyczają i nasza wybranka lub wybranek staną się dla nich czymś normalnym i znajomym.