Świat nie wierzy komplementom

Komplementy zazwyczaj określane są jako tanie lub oklepane. Powinno nam to dać do zrozumienia, że randka internetowa składająca się z litanii komplementów to nie jest sposób na sukces. Wręcz przeciwnie, jest to zwykle zakończenie znajomości internetowej. Równocześnie wiemy jednak, że kobiety kochają komplementy, a panowie zazwyczaj bardzo łatwo im ulegają. Czyli komplementy jednak działają? Jak to przełożyć na działania praktyczne?

Komplementy i komplementy

Ona ma piękne oczy, a on jest taki silny i męski? Brzmi dobrze, ale każdy portal randkowy jest świadkiem miliona takich wyznań każdego dnia. Nie mają one jednak większego sensu, ponieważ są to komplementy bezosobowe, które stosuje się w celu przeprowadzenia podchodów po linii najmniejszego oporu.

Zero wysiłku, zero kreatywności. Innymi słowy, osoba obdarowana takim komplementem wie, że nie jest to szczere i działać to może tylko w sytuacji, kiedy każda historia zadziała. Warto zatem pamiętać o właściwym komplementowaniu, o ważeniu każdego słowa, zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Prawdziwy i skuteczny komplement musi być komplementem celnym, niczym trafienie w szermierce. Takim komplementem można z miejsca zdobyć serce drugiej osoby, chociaż znalezienie słów, które będą wiarygodne z pewnością do najłatwiejszych zadań nie należy.