Ćwicz swoje umiejętności konwersacji

Jednym z często pojawiających się motywów w komediach na temat randek i miłości, jest zapisywanie sobie na dłoni tematów do rozmowy. Jeśli chodzi o randki internetowe, część osób ma zapas tematów, które będzie podejmowało w czasie spotkania online.

Dla reszty z nas może wydawać się to śmieszne, ale dla nieśmiałych i niepewnych osób jest to duża pomoc. Pomoc pozorna, ponieważ powoduje skupienie się nie na tym, co potrzeba. W rozmowie chodzi o wymianę myśli i właśnie to trzeba trenować.

Trening komunikacji

Portal randkowy to znakomite miejsce do trenowania swoich zdolności komunikacyjnych, ale na początek warto jest to zrobić twarzą w twarz z dobrym znajomym. Jedno z najlepszych ćwiczeń polega na tym, że partner opowiada nam przez 2-3 minuty o czymś ważnym dla siebie, a my potem powtarzamy jego wypowiedź tak, jak ją zrozumieliśmy. Potem zamieniamy się rolami.

Dzięki temu zaczynamy zauważać, jak odbieramy przekazy i jak bardzo nam to nie wychodzi. W drugim kroku jesteśmy w stanie zanalizować to, jak sygnały wysyłamy i w jaki sposób są one odbierane. Poprzez lepsze słuchanie i nauczenie się lepszego rozumienia tego, co ktoś do nas mówi, jesteśmy potem w stanie skuteczniej odpowiadać, dzięki czemu komunikacja z nami jest bardziej wartościowa. A to przekłada się na udaną randkę.