Kłopotliwe objawy zakochania

Zakochać się można nawet w serwisie randkowym. Portal randkowy jest wyjątkowym miejscem, gdzie rozpoczęła się niejedna znajomość, która przerodziła się w wielką miłość. Nie są to zwyczajne znajomości i rozmowy internetowe. Randka online naprawdę może być tym momentem w życiu, kiedy prawdziwa miłość zaczyna kiełkować.

To są emocje, a one rządzą się swoimi prawami. Trzeba tylko być ostrożnym, ponieważ zakochanie się zbija nas z tropu i powoduje szereg nie najszczęśliwszych skutków ubocznych.

Co się z nami dzieje?

Problemów jest kilka. Największym z nich jest zazwyczaj całkowita koncentracja na osobie, w której się zakochujemy. Związane jest to z trudnościami w skupieniu się na zwykłych codziennych czynnościach, bo nagle nasze myśli uciekają gdzieś zupełnie indziej.

W skrajnych przypadkach, jak wyliczyli naukowcy, myślenie o pokochanej osobie może zajmować nawet 85% dnia. Nie ogranicza się to też tylko do samego myślenia, ale ciągłej potrzeby wchodzenia w interakcje z drugą osobą.

Kłopot jest tutaj podwójny, bo nie tylko przerywamy swoje codzienne czynności, którymi się do tej pory zajmowaliśmy, ale jeszcze przeszkadzamy drugiej osobie w tym, co ona właśnie robi. W efekcie tego można nawet popsuć relacje partnerskie, bo jeśli jesteśmy z osobą lubiącą więcej dystansu, takie zachowanie zostanie odebrane jako męczące i kłopotliwe.