Wyłączność na portalu randkowym

Portale randkowe zapełniły się nowymi użytkownikami, a ci którzy są już tam dłużej, stali się bardziej aktywni. Zawiązują się nowe znajomości, budowane są nowe związki. Sami rozmawiamy zazwyczaj z kilkoma osobami na raz. Nasi partnerzy i partnerki pewnie też.

Czy powinniśmy się z tym czuć źle? Czy przypadkiem nie zdradzamy osoby, z którą rozmawiamy? Czy osoba, która rozmawia z nami, nie zdradza nas? To nie takie proste.

Relacje na portalu randkowym

Relacji na portalu randkowym nie powinno się od razu traktować jak związku. Jest to rozmowa, czasami bardzo przyjacielska, a niekiedy nawet w sposób bezpośredni bardziej erotyczna. Tym niemniej, jest to tylko rozmowa czyli randka online.

Zwłaszcza w czasie kwarantanny związanej z pandemią musimy mieć na uwadze, że takich rozmów prowadzi się wiele i naprawdę nie ma w tym nic złego. Jeśli uznamy, że jakaś osoba jest nam wyjątkowo bliska i chociaż nie widzieliśmy się jeszcze nigdy w cztery oczy, bardzo nam na tej znajomości zależy, możemy jej o tym powiedzieć.

Nie możemy jednak wychodzić z założenia, iż sam fakt rozmawiania z kimś przez Internet daje nam już prawa do wyłączności relacji damsko-męskiej. Proces przechodzenia od statusu “znajomych” do “bycia w związku” jest zawsze stopniowy i zachodzi naturalnie lub jest świadomym wyborem partnerów na pewnym etapie znajomości.