Kobieca zazdrość

Jedną z niewielu wspólnych cech dla niemalże wszystkich kobiet jest wyjątkowo silny strach przed stratą. W relacjach damsko-męskich przejawia się on przede wszystkim jako silne uczucie zazdrości. Każda kobieta myśli o tym dość często i jest przekonana, że jej mężczyzna nie jest z nią do końca szczery i coś kombinuje na boku. Taka zazdrość nie tylko niszczy nerwy i relacje dwojga ludzi, ale może też zniszczyć związek.

Nastawienie na kontrolowanie

Wydawałoby się, że oczywistym jest fakt, iż każdy w związku ma swoją sferę prywatności. Związek to dwie różne osobowości, które stanowią jedną spójną całość. Niestety, dla wielu kobiet nie jest to takie proste, ponieważ jakaś interakcja z inną kobietą lub godzinne spóźnienie z pracy od razu uruchamiają u nich potężne pokłady zazdrości.

W ten sposób aktywowana kobieta będzie non stop rozmyślała tylko nad jednym. I będzie działała. W dzisiejszych czasach najczęściej ofiarą żądzy wiedzy kobiety jest telefon jej partnera lub jego konto na portalu społecznościowym i wszystkie pisane tam wiadomości. Zazwyczaj okazuje się, że nerwy były zupełnie niepotrzebne, ale szkody zostały już poczynione i w żaden sposób nie będzie się dało nic z nimi zrobić. Partner straci zaufanie do swojej partnerki.