Kiedy w łóżku nam nie wyjdzie…

Pierwszy seks jest momentem przełomowym w każdym związku, zwłaszcza jeśli poprzedziły go liczne randki internetowe i całkiem dobre poznanie się partnerów. Boimy się, czy nasza znajomość naprawdę może być znajomością pełną, czy jedynie pozostanie platonicznym kontaktem? Najczęściej są to obawy na wyrost.

Seksu trzeba się nauczyć

Nasz pierwszy raz, biorąc pod uwagę statystyki, niemal zawsze nie jest dobry i udany. Nie wiemy, co robimy i nie wiemy, czego druga osoba od nas oczekuje. Jeśli mamy wobec tego jakieś wyobrażenia, tym gorzej, ponieważ zwykle są na bakier z rzeczywistością i tylko szkodzą zbliżeniu.

Dlatego poznana przez nas osoba na portalu randkowym, zapewne nie będzie z nami idealnie kompatybilna od samego początku znajomości. Raczej nie należy spodziewać się magicznego momentu, zwłaszcza jeśli dojdzie do tego jeszcze stres z obawy przed porażką.

Z czasem będziemy się coraz lepiej rozumieć także na tej płaszczyźnie, zwłaszcza jeśli komunikacja w związku jest dobra i jesteśmy w stanie rozmawiać na te tematy. Nic nie jest w stanie pobić seksu, za który biorą się osoby znające się od lat i nie mają w tej kwestii żadnych tajemnic przed sobą. Warto dążyć do takiego stanu stosunków, dosłownie i w przenośni.