Obietnice bez pokrycia

Każdy związek musi się opierać na zaufaniu. Już nawet randki internetowe muszą mieć w sobie ziarno ufności, by można się było na nie umówić i potem spotkać jeszcze raz. W naturalny sposób jesteśmy skłonni ufać sobie nawzajem, a jak związek zaczyna się rozwijać, nasz kredyt zaufania dla drugiej osoby zaczyna szybko rosnąć. W końcu zainwestowaliśmy w związek już bardzo wiele, więc nie można nim tak po prostu szastać. Czasami jednak ten mechanizm może się obrócić przeciwko nam.

Nie wszyscy do siebie pasujemy

Czas bycia w nieformalnym związku to okres, w którym powinniśmy sprawdzać, czy do siebie pasujemy. Portal randkowy jest w stanie podsunąć nam osoby potencjalnie kompatybilne, co wcale jednak nie oznacza, że na pewno będą dla nas idealne.

Musimy to rozumieć i o tym pamiętać, bo w wirze emocji łatwo zapomnieć. Najtrudniej jest weryfikować obietnice partnera, który się zmieni lub przestanie robić coś, czego nie lubimy. Obietnice są tanie. Liczyć się powinny tylko działania.

Dlatego jeśli nasze zaufanie zostanie zawiedzione kilkukrotnie, potraktujmy ten fakt poważnie i zastanówmy się, czy związek ma realne szanse powodzenia. W pewnym momencie w przyszłości możemy obudzić się za późno i utracić nie tylko partnera, ale również umiejętność ufności do ludzi.